Boys Over Flower / Hana Yori Dango
Angol cím: Boys Over Flower
Japán cím: Hana Yori Dango
Japán betűkkel: -
Megjelenése: 1996
Formátuma: TV
Terjedelme: 51 rész
Műfaj:vígjáték, romantikus, dráma, hétköznapi, iskolai élet, shoujo
Rendezte: Shigeyasu Yamauchi
Eredeti manga: Yoko Kamio
Írta: Motoki Yoshimura, Reiko Yoshida, Yumi Kageyama
Karakter dizájn: Yoshihiko Umakoshi
Zene: Micsiru Oshima
Stúdió: Toei Animation
Makino Tsukushi hétköznapi lány, akinek a családja soha nem is álmodott gazdagságról, fényűzésről. Tsukushit még is a híres Eitoku középiskolába íratták szülei, ahová a felső osztály gyermekei járnak, abban a reményben, hogy Tsukushi esetleg megismerkedik egy gazdag fiúval és a családja anyagi gondjai megoldódnak. Persze Tsukushi ezt nevetségesnek tartja, de az iskolát komolyan veszi, és elhatározza, hogy ezt a pár évet csendben, feltűnés nélkül kibírja.
Csakhogy Tsukushi egy szerencsétlen véletlen folytán összetűzésbe kerül az F4-gyel, miközben legjobb barátnőjét védelmezni próbálja. Az F4 nem ás, mint az iskola négy leggazdagabb, legbefolyásosabb fiú tanulójának gyűjtőneve.
(a híres, vagy inkább hírhett F4: Doumyouji Tsukasa, Mimasaka Akira, Nishikado Soujiro és Hanazawa Rui )
Az F4 vezetője Doumyouji Tsukasa, aki a legkeményfejűbb, és a legnagyképűbb négyőjük közül. Akit ő kinéz magának, az jobban teszi, ha nagyon gyorsan elmenekül az iskolából. Tsukushi számára tehát rémálommá válik az addigi nyugalmas iskolai élet: Megkapja az F4 vörös céduláját, ami azt jelenti, hogy az iskola össze tanulója ellene fordul, azaz kiközösítik, és a szeméttel való megdobálás még a legenyhébbnek számít azok közül, amiket elkövetnek ellene.
De Tsukushi nem az átlagos, kényes lány. Őt más fából faragták: szembeszáll az F4-gyel, és ő is hadat üzen a négy fiúnak. Miközben Tsukushi élete mindennapos menekülésből és megszégyenítésből áll, egyre jobban kezdi megismerni a fiúkat. Kiderül, hogy egyikük, Hanazawa Rui kilóg a sorból: szótlan, hegedülni szeret, és különös légkör veszi körül. Tsukushival nem bánik úgy, mint a többiek, sőt többször meg is menti, de egyébként teljes közönyt mutat minden és mindenki ránt. És Tsukushi hirtelen azon kapja magát, hogy beleszeretett.
A Hana Yori Dango tipikus shoujo anime, amiből nem hiányoznak a szerelmi háromszögek, sem az érzelemdús, és szélsőségesen drámai pillanatok. Ami a sorozatot igazán élvezhetővé teszi, az a karakterei. Tsukushi önálló, talpraesett és okos lány, aki sokszor a legnehezebb helyzetekbe kerül, és mégsem hagyja magát megtörni. A többi szereplő sem egydimenziós, üres karakter. Szépen kifejtett jellemek és reális konfliktushelyzetek jellemzik az animet.
(A Doumyouji -Tsukushi-Rui Szerelmi-háromszög)
Mivel vérbeli shoujo animevel van dolgunk, szinte az egész sztori a szerelmi szálakra épül, és sok drámai helyzet, monológ kíséri a történetet, mely néha már-már melodrámába megy át, túláradóan klasszikus zenével körítve. Ezektől eltekintve a történet és a szereplők cselekedetei végig reálisak, és a dráma mellett vicces és boldog pillanatokkal is találkozhatunk. A karakterfejlődés is igen fontos része a sorozatnak, középpontban a felnőtté vállással.
Az animáció jellemzője a pasztell színek, amik kellemes megjelenést adnak az animenek. A háttérzene szinte kizárólag klasszikus darabokból áll, ami érdekes légkört teremt.
A Hana Yori Dango a romantikus drámák kedvelőinek ajánlott sorozat, melyben komolyabb, felnőttebb témák is előfordulnak. Akinek tetszett a sorozat, az bátran olvassa el a mangát, ami 18 kötetnyivel tovább viszi a történetet.
Képek: