Elfen Lied
Angol cím: Elfen Lied
Japán cím: Elfen Lied
Japán betűkkel: -
Megjelenése: 2004
Formátuma: TV
Terjedelme: 13 rész
Műfaj: akció, dráma, sci-fi, természetfeletti, horror, felnőtteknek, ecchi, shounen
Rendezte: Mamoru Knabe
Eredeti manga: Lynn Okamoto
Írta: Takao Yoshioka
Karakter dizájn: Seiji Kishimoto
Zene: Yukio Kondoo, Kayo Konishi
Stúdió: ARMS, GENCO, VAP
A Földön új, gyilkos faj jelenik meg, mely agresszívan és brutálisan próbál elterjedni, és az emberiség helyére lépni Isten kiválasztottjaként: a ”diclonius”-ok. A faj képviselői teljesen emberszerűek, azzal a különbséggel, hogy kis szarvaik vannak, és pusztító láthatatlan karjaik, melyek a hátukból nőnek ki, és amelyekkel a közelükben lévő élőlények életét hihetetlen gyorsasággal és kegyetlenséggel képesek kioltani. Emiatt a veszedelmes erő miatt egy szervezet a dicloniusokat még születésük után megöli, illetve elfogja őket, ls laboratóriumunkban kísérletezések sorozatának vetik alá őket.
Miután Lucy, egy fiatal nőnemű diclonius elszabadul a laboratóriumból, két tizenéves, Kouta és unokatestvére, Yuka találnak rá a tengerparton. Szerencséjükre Lucy kettős személyiséggel rendelkezik: gyilkos énje helyett egy gyermeteg, beszédre is képtelen, védtelen kislányt látnak benne a fiatalok, akik hazaviszik magukkal a jövevényt. De mint kiderül, egyetlen szó, amit a lény ki tud mondani: ”Nyuu”, ezért így nevezik el. De mint kiderül, Lucy valódi énje nem halt meg, így hőseink hamarosan véres pusztítás közepén találják magukat, és lassanként fény derül a dicloniusok titkára, valamint Lucy és Kouta múltjára is…
Az Elfen Lied egyike azon animeknek, amik a legjobban megosztják a nézők véleményét, ami nem is csoda, hiszen a sorozat brutalitás-, vér-, és ecchi szintje kiemelkedően magasnak számít, ami ráadásul furcsa ellentétet képez a gyerekes karakterekkel és a történetben beleszőtt szerelmi szállal.
A történet lassanként feltárja a szereplők múltját, és kapcsolataikat, időnként vidám – főleg ecchi poénokra alapozott – pillanatok hivatottak oldani a feszültséget, a sorozat döntő hányadában azonban a drámai szál dominál. A durva, részletesen ábrázolt véres és erőszakos jelenetek – melyeket sok esetben a női karakterek mezítelensége is kísér – gondoskodnak arról, hogy a nézők véleménye szélsőségesen megosztott legyen a sorozatról.
A karakterek színesek és arányosak, ami erős kontrasztot képez a történet sötétségével, és ez a kár megtévesztő is lehet. Érdemes szót ejteni az openingről, amely Gustav Klimt szimbolista festményei alapján készült képeivel és a fő témát képező zenével hangulatos bevezetőt eredményez a sorozathoz.
Hogy az erőszakos jelenetek a sorozat drámaiságát támasztják alá, vagy csak sajátos, öncélú hatásvadászat részei egy egyébként középszerű sorozatban, ez mindenki számára maga dönt el. Aki vérfürdőkkel tarkított kikapcsolódásra vágyik aranyos, ártalmatlannak kinéző karakterekkel, helyenként ecchi poénokkal, és romantikus szállal, az biztosan nem fog csalódni, de nyomatékosan hangsúlyozandó, hogy az Elfen Lied a 18 éven felett nézőközönségnek ajánlott.
Képek:
|